006. Lex Barker

Slepě Do Tmy

Lex Barker - Slepě Do Tmy

Lex Barker je energická kapela z Českých Budějovic, kterou baví kombinovat rap, rock a elektroniku. Mají za sebou výhru v soutěži Rock Cafe Contest v roce 2014 a jejich klip k songu Mě Baví zvítězil v krajském kole soutěže iRAMPA. V současnosti pracují na dvou deskách. Ta první, která nese stejný název jako singl – Slepě Do Tmy, obsahuje hudbu vyprodukovanou v první sestavě, od počátků v roce 2012, po současnost. Tento debut kapely vychází 27. 2. 2016. Na druhém albu, které mají v plánu vydat nedlouho po debutu, pracují již v nové sestavě, po výměně bubeníka.

GALERIE Z NATÁČENÍ

 

AUDIO

LEX BARKER – SLEPĚ DO TMY:
LEX BARKER – SLEPĚ DO TMY – INSTRUMENTÁLNĚ (bez zpěvu):
LEX BARKER – SLEPĚ DO TMY – ROZHOVOR:

20160207_0319-02-mensi

bandzone
Poslechni si další pecky kapely na Bandzone!
www.bandzone.cz/lexbarker

Social: FacebookBandzone │Instagram

VYBAVENÍ KAPELY

KYTARA, ZPĚV (Rudolf Dörfler):
MIKROFON: Shure 55SH
NÁSTROJ: Fender Stratocaster
STRUNY: Ernie Ball – Skinny Top / Heavy Bottom
TRSÁTKO: Jim Dunlop – 1mm / Nylon
EFEKT 1: Modtone Coliseum Reverb
ZESILOVAČ: Mesa Boogie Dual Rectifier
BOX: Orange PPC 412

BASKYTARISTA (Richard Binder):
NÁSTROJ: Music Man Bongo 4HH
STRUNY: Ernie Ball Power Slinky Bass
ZESILOVAČ: Ampeg SVT3-pro
BOX: Ampeg SVT-410He

BUBENÍK (Zděněk Lhotka):
PALIČKY: cokoliv 5A
BLÁNY: Remo Emperor/Ambassador
BICÍ: Sonor Player SE (10“, 14“, 20“)
SNARE: Pearl Free floating (ocel) 14×6.5“
ČINELY: 15“ HHX Groove Hats, 19“ Anatolian Expression crash, 19“ Sabian HHX X-treme crash

PŘEPIS ROZHOVORU

Ahoj! Lex Barker nám právě dohráli skladbu „Slepě Do Tmy“ a já tu sedím s kytaristou Rudou. Čau Rudo.
Ahoj Ondro, čau.

Hele, prosím tě, jste fanoušci Lexe Barkera?
No jasně no, tak podle něj se jmenuje naše kapela, takže určitě.

A jak jste došli k tomu, že jste si řekli, že budete Lex Barker?
Tak já jsem viděl Vinnetoua třeba milionkrát, když jsem byl malej, takže mám nějak zarytý z těch titulků to jméno a vždycky se mi hrozně líbilo jako i vizuálně a byl to prostě takovej superhero, kladnej, takže pak jsem si na to nějak vzpomněl, když jsme zakládali tuhle kapelu a klukům se to líbilo, takže tak.

Prosím tě, spojili jste hip-hop s rockem, měli jste tuhle myšlenku už od začátku?
Jo, tak určitě tahle kapela byla od začátku postavená takhle, protože, vlastně to způsobil náš basák Ríša, kterej mi zavolal a říkal, že ho napadlo tohle udělat a že viděl právě našeho MCho Hanziho tenkrát ještě v nějaký jiný formaci ještě na stagi někde a že se mu to líbilo a říkal, tak nezkusíme udělat prostě takovou kapelu, mě se to taky strašně líbilo,  a tak jsme to dali dohromady. Takže jako určitě takhle  ta kapela byla od začátku plánovaná.

Hele, vy jste v roce 2013 vydali EPčko.
Dělali jsme to ve studiu BIOTECH v Praze  u Ecsona Waldese, jo točilo se to asi čtyři dny a jako bylo to fajn no. Bylo to vlastně jako první nahrávání týhle kapely, takže jsme vůbec přemýšleli jako kam to směřovat, jak to funguje a tak.

K Epčku se váže i klip ke skladbě „Mě baví“. Máte nějaký dobrý zážítky z toho natáčení?
No tak zrovna u toho klipu, tam by určitě nějaký se našly, protože když jsme vlastně odjížděli tady tenhle klip natáčet, tak já jsem něco hledal v garáži a uviděl jsem tam kanistr s benzínem. Ten mě jako zaujal a říkal jsem si, že bysme ho mohli využít. No a nakonec se tam staly třeba takový věci, že jsme nalili jako docela dost benzínu do takový kopice kostek, dlažebních kostech, velkejch. A pak jsme to chtěli zapálit jako aby to bylo efektní, jakože prostě aby to bylo pěkný. Ono nám to furt nechtělo chytat,  tak jsme tam přilili další benzín, pak vlastně když jsme to zapálili,  tak ono to jako docela brutálně bouchlo a jedna ta kostka vyletěla třeba 10 metrů do vzduchu. A nikoho to jako nesejmulo.

Naštěstí.
A jinak, skákali jsme do hořící vody a tak. Hanzi skákal vlastně ze skály nějak z 10 metrů, takže tam byly docela takový srandy dobrý.

Vy jste hlavně hodně velký úleťáci, natáčíte pro lidi různý skeče a různý takový ty videa na pozvání na koncerty, má to u lidí dobrej ohlas?
Tak já doufám, že jo, protože na ty koncerty pak ty lidi příjdou, takže doufáme, že se na to lidi podívají a třeba to pošlou někomu dál. Baví nás prostě točit videa a dělat celou tu srandu kolem toho.

Ty seš vlastně kytarista v kapele, jakej máš apec, na co hraješ?
Já hraju na Orange box a Mesa Boogie Dual Rectifier. No a vlastně kytary mám Fendra Stratocastera, pak mám ještě Telecastera. Líbí se mi, že jsou ty kytary vlastně podobný, ale v nějakých věcech mají takový lehký odlišnosti, takže se dají na koncertech v pohodě střídat.

Hele prosím tě, jak to máte s připravovanou deskou? Psali jsme si, že máte křest.
Jo.

Kde, co, proč?
No jasně, takže deska už je v podstatě téměř hotová, jako co se týče míchačky, už se bude jenom masterovat a bude se křtít 27.2. ve Velbloudu v Českých Budějovicích, takže to je na spadnutí, jednoznačně.

Rudo prosím tě, řekni nám něco o Lex Barker.
Jasně. Tahle kapela vlastně má čtyři členy, čtyři živý členy plus hrajeme s nějakýma synťákama, takže nás teď baví dělat teď tu elektroniku, kterou na živo teda používáme jako ze sampleru. Na basu hraje Ríša Binder, MC je Honza Martínek, MC Age. A bubeník je Zdeněk Lhotka, aktuální. No a kdybych měl jako něco říct takhle o klucích, tak to jsou prostě kreténi, ale já je mám rád. A jsem hrozně rád, že jsme se dali dohromady vlastně my jsme spolu s Ríšou chodili na gympl, takže jsme kámoši dlouho. Hanzi vlastně taky chodil na ten samej gympl, o rok níž, takže jsem se taky znali dlouho a oba naši bubeníci jsou super, takže přesto, že tam se to dost proměnilo, asi to bude mít vliv i na tu hudbu tak jako vždycky… Chtěl jsem jenom říct, že jsme měli vždycky štěstí na tu kombinaci lidí, že nám to spolu funguje, že jsme kámoši a tak.

Rudo, jaký máte ambice s Lex Barker do budoucna?
Tak jedna naše ambice jako za mě, já můžu říct, že mě by se líbilo prostě vydávat pořád dobrý desky, nejlíp čím dál tím lepší a hrát čím dál tím lepší koncerty. Takže takový jsou asi naše ambice, jako tím, že děláme česky, tak jako naše ambice zahraniční nejsou. My máme teď vlastně naplánovaný tři akce,  na který si teď vzpomínám, takže 27.2. jsou Český Budějovice, křest CDčka, Velbloud, Pablo Diablo s náma. Další kocert je 9.3., Chapeau Rouge, kapela Erath a Lonely Virgin Robots a 8.4., BEDNA, Liberec,  kde s náma taky bude hrát kapela Erath, takže to jsou teď takhle tři nějaký koncerty,  který budeme dělat.

Hele, máš nějakej vzkaz pro vaše fans, pro vaše příznivce?
Mám určitě vzkaz, aby si poslechli tu desku, protože vlastně jsou to písničky, který jsem hráli do teď vlastně od nějakýho toho roku 2012, kdy jsme měli první koncert. Tak teď konečně už všechno, co jsme kdy hráli, máme nahraný, takže bych byl rád, aby si všichni, kdo nás maj rádi, poslechli tu desku, takže to je můj vzkaz asi teď aktuální.

Okay, tak já ti díky moc za tvůj čas, že sis tady se mnou sednul a pokecal.
Já díky, my děkujem.

A vy každopádně tuhle kapelu sledujte a nenechte si ujít jejich křest 27. února. Čau!
Čau :)

Natočeno: 2016/02/07

Místo: Svitavy, Česká republika

Close
Go top