005. Jay Delver Band

Urban Life

Jay Delver Band - Urban Life

Jay Delver Band je brněnská pětka hrající svěží klavírní pop funk s jemnými prvky jazzu a rocku. Kapela vydala v létě 2015 třískladbové EP, které získalo pozitivní ohlasy jak mezi fanoušky, tak i mezi odbornou veřejností, a na které momentálně navazuje sérií koncertů. Jay Delver Band vám nabízí příjemné spojení mezi popovými melodickými linkami a pořádnou dávkou funk-jazzového groovu.

GALERIE Z NATÁČENÍ

 

AUDIO

JAY DELVER BAND – URBAN LIFE:
JAY DELVER BAND – URBAN LIFE – INSTRUMENTÁLNĚ (bez zpěvu):
JAY DELVER BAND – ROZHOVOR:

20160124_0540-02-mensi

bandzone
Poslechni si další pecky kapely na Bandzone!
www.bandzone.cz/jaydelverband

Social: FacebookBandzone │Instagram │ Soundcloud │ Officiální web

VYBAVENÍ KAPELY

Brzy doplníme!

PŘEPIS ROZHOVORU

Tě pic lidi! Zdravím vás tady z kulturního domu v Lysicích. Sedím tady s Kubou z Jay Delver Band. Čau Kubo.
Čau čau.

Prosím tě, co vyjadřuje vaše skladba „Urban Life“, co jste tady teďka hráli?
No, to je vlastně skladba, kterou jsme tak nějak vyhodnotili jako skladbu, kterou nejlíp hrajem naživo a je to taková naše osobní srdcovka, tak jsme se rozhodli, že to uděláme.

Hele, všichni jste hudebníci jak trám, jak skládáte muziku?
Díky moc. No skládám muziku vlastně já zatím, s tím, že vlastně příjdu s nějakým nápadem,  už mám nějakou představu aranžmá a příjdu do zkušebny a kluci tak jako blbnou kolem a zkoušíme, co funguje, co nefunguje, takže kluci tak aranžujou vlastně kolem.

Hele a u vás v kapele se vystřídalo docela dost členů, můžeš mi o tom něco povědět víc?
No jasně, my jsme to střídali docela hustě  a ze začátku jsme byli vlastně dva a ten druhej se jmenoval Mirek a říkali jsme si „JAM“ jako Jakub a Mirek, a potom se k nám přidal basák Marek, kterej s náma hraje do teďka a pak se vystřídalo asi, já nevím, 15 bubeníků,  takže to byl takovej jako obří konkurz.

Muselo se to sejít, jo, jakože dohromady.
Musela se sejít ta správná krev, no.

Vy jste nahráli jeden cover od Ben Folds Five. Můžeš mně říct prosím tě název tý skladby?  Protože já jsem to nezvládl.
No, to se divím, to je takový primitivní název jako. On se jmenuje  „One Angry Dwarf and 200 Solemn Faces“. Já vždycky si právě pamatuju, že na koncertech, prostě když jsem představoval ten song, tak prostě půl minutový intro říct jenom ten song.

To věřím no. Ale je to výborná pecka jako.
No, my jsme zkoušeli různý covery, ale tím, jak jsme úplně z odlišnýho prostředí a každej poslouchá jinou hudbu, tak jsme nemohli nic najít a našli jsme tenhle song, v podstatě já jsem poslouchal Ben Folds Five a jednou jsem to náhodně pouštěl u Richarda doma a byli tam všichni kluci a poslouchaj to a říkaj „Tyjo, to je super skladba, to bysme mohli zkusit.“ A tak jsme to zkusili a nahráli jsme to. Hráli jsme to v Šelepce, vlastně v Brně, ale zatím nahraný to teda není.

No a dáváte si na zkušebně nějaký covery, ještě jakože od jinejch kapel?
Ty vlivy jsou tak jako rozdílný, protože bubeník vlastně poslouchá metal, Richard ten tak jede na synthpop, Marek, ten si valí jazzy prostě a já valím Billyho Joela, Stinga, prostě 70., 80. léta, takže jako my, abysme se dohodli na nějakým coveru, to je docela nadlidskej úkol, takže v podstatě to většinou funguje tak, že když už dáme cover, tak ve zkušebně vždycky dva lidi dělaj nějakej cover,  na kterým oni se zázračně shodnou no a dva další si dělaj svůj. A tak jakože se nesetkáváme.. velice těžko.

No hele, ty na piano ses naučil sám, jseš samouk. Wow, jak jsi to zvládl?
Ono v dnešní době mi příjde, že to není tak těžký, protože na Youtube máš strašně moc tutoriálů, takže já jsem si vyjel různý tutoriály vždycky,  co jsem zjistil, že nezahraju dobře, že nějak v technice se mi třepaly ruce a nedával jsem akordy, tak jsem si to našel, jak to zlepšit. A v podstatě v dnešní době mám pocit,  že všechno se dá naučit skrz ten internet. Člověk v podstatě sedí a snaží se všímat si toho, co dělá špatně a k tomu si najde ten pravej materiál, kterej ho to doučí a pak už jenom zase sedíš a sedíš a zlepšuješ to.

Hele Kubo a co jsi studoval?
Já jsem vlastně střední studoval tady kousek v Letovicích, Biskupský gymnázium, a potom jsem zkoušel filozofii, což mě nadchlo na první semestr, ale nenadchlo mě to dostatečně. Takže pak už jsem dostudoval. Vlastně v tý době právě jsem se začal učit na ten klavír a tak nějak to byl boj mezi tím, jestli teda budu studovat, nebo se budu naplno věnovat tý hudbě Takže jsem dostudoval rychle.

Vyhrála hudba. A kluci? Hele, jak jsou na tom kluci se studiem?
No, kluci, my máme teďka dva bakaláře určitě a vlastně Denny teďka, kterej nám hraje na kytaru, tak ten má devatenáct, ten teďka odmaturoval, takže z toho taky ještě něco může ještě být. Ten to ještě nemá úplně marný. A Marek vlastně studoval chvilku na Masaryčce hudební umění a studoval nějakou ekonomiku, ale prostě taky dycky tak nějak se to vyvinulo,  že to nešlo.

Hele, bude deska? Bude, bude, bude, bude, bude?
No, my určitě chceme. My chceme vydávat, koncertovat, my chceme všechno, jenom v dnešní době jde o to, aby ty lidi to nadchlo natolik, aby to mělo smysl, protože těch kapel, který by rády vydávaly, je strašně moc. Ale když bude možnost, tak určitě desku chceme vydat. Teď vlastně chceme vydat aspoň singl, chceme natočit singl společně  s Tomášem ze Sweet & Loud, který nám teď hrozně pomáhá s koncertováním, s hledáním různých  míst, kde můžeme nahrávat. Vlastně díky němu jsme tady teďka a mluvíme.

No a Kubo, já bych se tě chtěl zeptat, co koncertování?
Máte teďka něco před sebou, kde vás lidi můžou najít? Teďka nás 24. února čeká Music Lab, což je v podstatě takový roční výročí. Roční výročí, úžasnej nesmysl. Je to rok od toho, co jsme začli koncertovat a vlastně hned první koncert, kterej jsme hráli, tak byl právě v Music Labu. Tak jako zopakujeme tady tuhle „venue“

A konkrétně, kde by vás lidi mohli najít, co se týče nějakýho čtiva?
No tak můžou nás najít na Facebooku, na Twitteru,  na Instagramu, tuším. Já myslím, že máme úplně všechno. Na Bandzonu určitě a hlavně máme i internetový stránky, který v podstatě fungujou právě jako vizitka. To je vlastně www.jaydelverband.com a tam v podstatě najdou odkazy na všechny naše sociální sítě a můžou si poslechnout ty naše songy.

Hele tak já vám přeju hodně moc zdaru a těším se každopádně na desku, až nahrajete, rozhodně si ji vychytám a ať to všechno funguje a máte se skvěle.
My se těšíme na další vaše epizody, díky moc.

Taky díky
Čau

Natočeno: 2016/01/24

Místo: Lysice, Czech Rep.

Close
Go top