004. Dextreat

Those Days Are Gone

Dextreat - Those Days Are Gone

DEXTREAT je brněnská kapela pohybující se na na poli alternativního rocku a příbuzných stylů, složená ze zapálených muzikantů, které spojuje nejen netradiční pohled na věc, ale i společná vášeň pro dobrou muziku všeho druhu. Mají na kontě několik úspěchů z hudebních soutěží jako např. vítězství v Music Point – hudba v centru Brna – proto asi nebude překvapením, že jejich muzika neunikla pozornosti několika rádií.

BONUSOVÉ VIDEO


GALERIE Z NATÁČENÍ

AUDIO

DEXTREAT – THOSE DAYS ARE GONE:
DEXTREAT – THOSE DAYS ARE GONE – INSTRUMENTÁLNĚ (bez zpěvu):
DEXTREAT – ROZHOVOR:

20160124_0198-02-mensi

bandzone
Poslechni si další pecky kapely na Bandzone!
www.bandzone.cz/dextreat

Social: FacebookBandzone │Instagram │ Officiální web

Vybavení kapely

Kytarista/zpěvák: Michal
Kytara: Godin Progression
Hlava: Blackstar Series One 50W
Box: Marshall 1960 A
Struny: 11 Hybrid D´Adario
Kabel: ThorTronic (zakázková výroba)
Zpěvový efekt: BOSS VE-20

Kytarista: Aleš
Kytara: Fender American Deluxe Telecaster HH
Hlava: DorD custom 50W czech made by Dušan Zeman,
Box: Harley Benton G212 Vintage 2×12
Effekty: Wah pedal BBE , T-Rex Duck Tail delay
Struny: Daddario NYXL
Kabely – Sommer Cable Spirit XXL

Baskytarista: Ondra
Baskytara: Fender American Standard Jazz Bass 2008, HipShot Extender BT8
Hlava: Gallien-Krueger Fusion 550
Boxy: NEO 410 a NEO 115
Kabel: Sommer cable
Struny: GHS Boomers

Bubeník: Honza
Bicí: Premier Elite
Činely:
HiHat Zildjian Constantinople 14
CrashRide Zildjian Avedis 22
Crash Sabian Dave Weckl HHX Evolution 18
Kopák: 22″, blána Evans Emat
Paličky: Vic Firth American Classic® Extreme 5A
Blány: Evans

PŘEPIS ROZHOVORU

Nazdar bazar! Zdravím vás u čtvrté epizody, jsem tu zrovna s Michalem z Dextreat. Čáu Míšo!
Ahoj

Máte za sebou skladbu „Those Days Are Gone“, o čem to je?
Ten text jsem psal já a jsem mezi některýma mýma známýma jakoby proslulej svojí předčasnou krizí středního věku, protože mně je sice teprve 33, ale prostě mám nějakej takovej dojem, že už jsem starej, takže proto „Those Days Are Gone“.

Vy jste vydali první singl s názvem „Never Give Up“, a potom vlastně jste natočili EPčko „Like No Other“, můžeš mi o tom něco říct? O tom EPčku, jak jste to natáčeli?
Měli jsme štěstí, právě že nám doporučil jeden známej studio Reset, kde jsme to EPčko natočili a ta spolupráce byla fakt skvělá s Romanem Kašníkem.

Vy jste natočili ještě klip ke skladbě „Like No Other“, máš nějaký špeky, jak se to natáčelo?
Špeky, to bylo vůbec takový zvláštní. Mám jednoho takovýho kamaráda, kterej se živí tím, že točí i nějaký kratší filmy, dokumentární a tak a on je takovej náročnej na muziku, vždycky mi říkal „Jako jo, tohle se ti docela povedlo a tady tohle se mi až zas tak nelíbí“. A on má strašně rád Pearl Jam už spousty let. A tady ten song „Like No Other“, kterej jsme měli právě na tom EPčku, tak mu trošičku připomínal tady tu kapelu. A tady v tom případě on se mi sám ozval s tím, že se mu ten song líbí a že má nějaký parádní záběry z dovolený a tak, který by se jakoby na to hodily, takže jsme akorát udělali jedno živý vystoupení v Praze, kde nás natočil. Trvalo mu to asi tak 10 minut a řekl, že má všechno, co potřebuje, a pak prostě poslal ten klip.

Co chystáte dál? Chystáte desku?
Tak materiál by na to byl, otázkou je, jestli to v dnešní době prostě má význam.

No já myslím, že určitě.
Nebo, pro nás to má určitě význam, ale směrem k těm posluchačům si osobně třeba já myslím, že je lepší vydat třeba EPčko a tři singly prostě a postupně to dávkovat, protože co si tak všímám těch ostatních kapel, vydaj prostě album, má to 80 liků, a za 14 dnů je prostě po všem.

Míšo, zajímalo by mě, kde vás lidi najdou.
Určitě nás najdou u nás ve zkušebně, jinak nás samozřejmě najdou taky na facebookovým profilu, na bandzonu samozřejmě, to je klasika a jinak samozřejmě na youtube a nebo nás najdou třeba na nějakým koncertě.

Koncertujete teďka? Máte nějaký koncerty naplánovaný?
My jsme teďka ve fázi, že jsme se sešli s novým bubeníkem, s Honzou, po třech letech jsme se rozloučili se Samem a bylo to skvělý, myslím si, že nám všem to hodně dalo, ale prostě bylo potřeba jít dál. Trošičku taky ta naše hudba se vyvíjí. On Sam má i nějakou punkovou bandu, žejo. Jasně, on hraje ještě s Bloody Mary, s punkáčema. Řekněme, že nějakou dobu jsme drželi třeba nějakou takovou naši flow, třeba i co se týče skládání muziky a teďka trošičku se posunem, malinko se to vyvíjí. Rozloučili jsme se v dobrým, jsme pořád kámoši, ale teď s náma hraje Honza a myslím si, že to té kapele hodně pomůže.

A je teď přímo nějaká akce, na který hrajete, na kterou byste chtěli pozvat fanoušky?
Určitě bych chtěl moc pozvat všechny na akci, která se jmenuje „Hrnem Brnem“. Někteří možná už byli na těch předchozích ročnících, my jsme si na tom už taky jednou zahráli, na té akci. A teď aktuálně to bude probíhat 24.3 a my se objevíme zřejmě asi na Melodce. A drtíme teď set celej, 40 minutovej, protože se musíme ještě pořádně sehrát všichni dohromady, teď znova a bude to strašná pecka. Určitě přijď taky.

Určitě příjdu. Co jsem četl o vás,  tak máte s kapelou několik úspěchů v soutěžích. Pověz mi o tom něco, jaký soutěže máte za sebou?
Obecně prostě jsme byli ve fázi, kdy jsme si říkali „Musíme udělat nějaký soutěže“ a podobně a trošku jsme to hrotili. Byla to zajímavá zkušenost, ale myslím si, že obecně ty soutěže jsou spíš pro kapely, který zrovna začaly a my se prostě už cítíme na to, že bysme to neměli jako by zapotřebí.

Já jsem si o tobě četl, že jsi vystudoval konzervatoř na lesní roh. To mě strašně zajímá, povídej.
Je to tak, málo kdy to zmiňuju,  ono to nikoho jako moc nezajímá asi, ale vystudoval.

Děkuji. Výborná odpověď. Jak jsou na tom kluci? Jaký mají studium za sebou? Co dělaj?
Ostatní kluci z kapely muziku vysloveně vystudovanou nemají, ale to vůbec nevadí.

Máte s kapelou nějaký oblíbený interprety,  který posloucháte dohromady? Jakože, vypíchneš nějakou kapelku.
Jakoby máme samozřejmě rádi rockovou muziku, to se v tom malinko odráží, v tom, co děláme. Někteří lidi říkají, když skončíme někde nějakej koncert „Jee, tyjo, to bylo jako Foo Fighters!“, třeba, nebo něco takovýho. Řeklo nám to už víc lidí,  takže zřejmě ten vliv nějakej tam je. Já třeba osobně jsem úplně, je to ta největší klišé,  jsem prostě vyrostl na Nirvaně, to bylo prostě jednu dobu, co se nejvíc řešili,  tak jsem možná kvůli tomu začal hrát na kytaru, takže to člověk už od sebe nikdy neodpáře, tady ten vliv.

Tak jo, okej Mišáku, já ti moc dík za pokec.
Taky, děkuju.

A vy tuhle bandu každopádně sledujte,  protože je hodně nažhavená. Uvidíme se na Hrnem Brnem a čágo belo!
Čau!

 

Natočeno: 2016/01/24

Místo: Lysice, Czech Rep.

Close
Go top