003. Stand Back 20 Feet

Who We are

Stand Back 20 Feet - Who We Are

Děkujeme panu starostovi Jaroslavu Zoubkovi za zapůjčení prostor Löw-Beerovy vily ve Svitávce. Moc si toho vážíme! Určitě koukněte na www.low-beerovy-vily.cz

Za devatero horami a řekami žili byli StandBack20Feet. Čtyři nerozluční kamarádi, které spojovala láska k hudbě. První co vaše oči upoutá zpěvačka Síma noise-maker bubeník Jake, divoce struny rozkmitávající kytarista Sidney a baseguitarist Johnny. Přemohli děsivý alternativní rock a zkrotili ho do hřejivým pocitem srdce obalujících balad. Jedno je ale jisté. Tahle pohádka nemá konce.

GALERIE Z NATÁČENÍ

AUDIO

STAND BACK 20 FEET – WHO WE ARE:
STAND BACK 20 FEET – WHO WE ARE – INSTRUMENTÁLNĚ (bez zpěvu):
STAND BACK 20 FEET – ROZHOVOR:

20160117_0288-02-mensi

bandzone
Poslechni si další pecky kapely na Bandzone profilu
www.bandzone.cz/standback20feet

Social: FacebookBandzone │Instagram │ Officiální web

Vybavení kapely

Kytarista (Sidney):
Kytara: Fender 72 Telecaster Deluxe
Hlava: Marshall JVM Series JVM205H 50W Tube Guitar Amp Head
Box: Marshall 1960AV 4X12 280 Watt Vintage 30 Slant Cabinet
Efekt 1: Electro-Harmonix Micro POG
Efekt 2: Dunlop GCB95 Cry Baby Wah Wah
Efekt 3: Boss NS-2 Noise Suppressor Pedal
Efekt 4: Boss DD-20 Giga Delay Digital Delay Pedal
Efekt 5: Boss RV-5 Digital Reverb Effects Pedal
Efekt 6: Boss GE-7 Equalizer Pedal
Efekt 7: TC Electronic Polytune 2 Pedal Tuner
Struny: D’Addario NYXL 1156
Trsátko: 0,7mm

Baskytarista (Johnny):
Baskytara: Modern Player Jazz Bass®, Rosewood Fingerboard, transparent black
Hlava: Orange Terror Bass 500 Head 
Box: Orange Amplifiers OBC410 600W 4×10 Bass Speaker Cabinet
Efekt 1: Boss GEB-7 Bass Equalizer Effects Pedal 
Efekt 2: Boss LMB-3 Bass Limiter/Enhancer Effects Pedal
Efekt 3: TC Electronic Polytune 2 Pedal Tuner

Bubeník (Jake):
Bicí: Mapex Saturn IV Tour 24×18, 18×16, 16×16, 12×8
Snare: Mapex Black Panther Phantob 14×7
Činely:
Anatolian Baris 20 Power Crash
Anatolian Baris 19 Crash
Anatolian Expression 19 Crash
Anatolian Baris Power Hi-hat 14
Blány:
bass-Remo Powerstroke 3 clear / Remo Powerstroke 3 ebony
toms-Remo Emperor clear / Remo Ambassador clear
snare-Evans HD / Remo Ambassador clear
Paličky: VIC FIRTH 5A

PŘEPIS ROZHOVORU

Nazdar, zdravím vás! Já jsem Ondra a tohle je Simča ze Stand Back 20 Feet!
Zdárky!

Ahoj Simčo
Ahoj

Jak se máš?
Libově, dohráli jsme a všechno bylo skvělý a všechno je sluníčkový a paráda!

Super! Vy jste dohráli právě song „Who We Are“, o čem to je a proč jste si vlastně vybrali zrovna tuhle skladbu?
No tak „Who We Are“ znamená „Kdo jsme my“ a je to vlastně o tom, že co se z lidí stalo v tý společnosti, já jako hodně vkládám do textů svoje názory a naštvanosti a tohle je zrovna o tom, jak jsme se moc zkazili a jak se necháváme vlastně společností všichni hrozně zničit a je to zbytečný, je to škoda.

Simčo, prosím tě, kdo vám píše texty?
Píšu je já, píšu je anglicky a hodně potřebuju od někoho opravit chybičky.. každopádně nejdřív texty napíšu v češtině, pak je překládám do angličtiny, protože v angličtině ještě nejsem tak úplně jako zběhlá. Ale píšu je já no.

Hele a jak to máš prosím tě s inspirací? Musíš pro ni někam chodit, a nebo to příchází samo?
Úplně samo. Já jsem byla hroznej depkař, teď už naštěstí nejsem, už jsem šťastná, ale jako fakt, to se úplně valí všechno a všechno bych to vykřičela do světa. Takže úplně samo.

A jak jste se dali dohromady?
No, dali jsme se dohromady tak, že, na horách, když jsem byla, tak mě tam společná naše kamarádka viděla zpívat s kytarou a říká: „Hele, já znám kapelu a těm chybí zpěvačka, ty umíš zpívat, no tak si dáte prostě sraz!“ Tak jsme si dali sraz. No a oni viděli červenovlasou holku a vzali mě. Tenkrát jsem měla červený vlasy. Vzali mě a bylo to úplně skvělý, jakože, první zkouška bylo to prostě, atmosféra, úplně jsem věděla, že to tak všechno má bejt, je to paráda.

A neměla jsi strach přijít mezi tři kluky? Jakože mladá holka?
Já bych spíš měla strach přijít mezi tři holky, já jsem zvyklá na kluky, takže jako vůbec.

Hele, když se tak zrovna bavíme o kapele, o klukách, s kým vlastně hraješ, popiš mi kluky, co jsou zač.
Takže takový ty instrumentálně hodně nadaný a hudebně jsou nejvíc asi Sydney, náš kytarista, ten je skvělej, měl v rodině spoustu hudebníků, takže to má v sobě. Má v sobě takový blues, je to paráda s ním, jako moct ho mít po boku No a pak máme Johnyho, to je baskytarista, to je, to je číslo. On je hroznej introvert, ale má v sobě toho tolik a postupně se nám to všechno odkrývá, je fakt, je fakt skvělej. Na opak Jake, což je náš bubeník, to je takovej spíš technickej typ, kterej se stará o takový ty finance, furt nám řídí, všechno jako obstará a celkově všichni ti tři kluci jsou, maj to hrozně srovnaný, nejsou to vůbec takoví ti typičtí Pražáci, kteří jsou po klubech a u počítačů, jsou skvělí a jsem hrozně ráda, že jsem je potkala, jsou to bráchové.

Hele, já jsem si o vás četl, že jste hned na začátku dopadli dobře ve Skutečné lize, povíš mi o tom něco víc?
Když jsme začali, tak jsme nevěděli úplně, jak na to, tak jsme si řekli, že by bylo fajn třeba vyzkoušet nějaký soutěže, dozvěděli jsme se jako o tý Skutečný lize, tak jsme to zkusili, jenže tam bylo třeba, já nevím, 200 kapel z celýho Česka, tak jsme si říkali „No tak, za zkoušku nic nedáme“ a nakonec jsme skončili třetí, mě bylo teprve šestnáct a byli jsme takový čtyři košťátka na stagi a lítali jsme tam a bylo to úplně skvělý. Vyhráli jsme i vlastně kategorii junior a ještě cenu diváků. Všichni z nás byli hrozně unešení, bylo to parádní.

Prosím tě, viděl jsem, že jste hráli na velkejch festivalech, bylo to v návaznosti na Skutečnou ligu?
Každopádně, může za to, za všechno, Lukáš Fousek, zakladatel Skutečné ligy, kterýmu vděčíme za asi 20 festivalů, na kterých jsme si mohli v létě zahrát a bylo to, bylo to super. Byli jsme taková pojízdná karoserie a vždycky jsme zastavili na jednom festiválku, zahráli si, takže moc děkujeme hlavně jemu za tohle.

A ty jsi chtěla být už od mala zpěvačkou?
Já jsem chtěla být kosmonautkou.

Kosmonautkou? Tak to je super!
Zpěvačka se tak jako vyvinula, no, to je takový vedlejší.

No a dokážeš si představit sedět furt v dodávce a jezdit a jezdit a jezdit a jezdit?
Jo.To je skvělý prostě, on to odřídí.. protože tu jsou kluci vedle mě.. tak jako všechno jako by udělaj oni, já jako pomáhám samozřejmě taky, ale prostě, musím si šetřit hlasivky, žejo tak si vždycky pospím cestou a jako úplně libovka.

Máte klip natočenej, ale cédéčko ne. Valíte singly?
No, jednotlivě. Nemáme natočený cédéčko, to nás teprve, doufáme, teď v únoru čeká. Ale ono je to hrozně jako finančně náročný a my jsme na to jako sami, takže zatím cédéčko ne no.

Simi, pojďme se vrátit ještě ke klukům, ty o nich vždycky mluvíš, že je to tvá druhá rodina, jste spolu i mimo zkušebnu?
Jsme spolu často, hodně spolu chodíme na corový koncerty, jezdíme na fesťáky, v létě, když to jde, tak vypadneme do přírody, abysme nekempili v Praze v centru. Jinak se často scházíme i s kytaristou a občas si jdeme zahrát mezi lidi třeba na Václavák. Ne, že bysme tam vybírali prachy, ale prostě je příjemný hrát pro cizí lidi a sledovat jejich reakce. No a jinak se podporujem vlastně úplně ve všem. Máme na facebooku společnou konverzaci, kam cpeme úplně všechny svý pohnutky ze dne a podporujem se v testech ve škole a tak. Jsme spolu jako rodina, no.

A Simčo, prosím tě, jaký máte plány do budoucna s kapelou?
Naše plány do budoucna jsou takový, že bysme si rádi vytvořili základnu tady v Česku, okruh posluchačů, ne fanoušků, posluchačů, kteří nás budou podporovat a cejtit tu hudbu úplně stejně jako my, aby kdybychom kdykoli vypadli do zahraničí, se mohli vrátit a mít tady ty lidi, vědět, že tady je náš domov. Takže, tím chci říct, že bysme rádi Česko ukázali světu. Samozřejmě nechceme bejt jenom tady a hrát tady pro Čechy jenom na festivalech a nic jako nenavštívit nějak zahraničí. To chceme moc. Ale zase je spousta kapel v našem věku, který řeknou „Hm, na Česko seru, vypadnu pryč, tady nebudu, tady je to na nic.“ A při tom není, žejo, při tom tady, tady je doma. Takže je potřeba si to udělat hezký i tady.

No a co říkáš tady na ty krásný prostory Löw-Beerovy vily?
No, já vzhledem tomu, že jsem hodně orientovaná na umění, tak jsem každopádně orientovaná i na literaturu a architektonický slohy a cestování po památkách. A tahle budova mě hrozně uchvátila už když jsme přijeli, vypadá jako zámek, určitě bych všem doporučovala sem zajet. Je to kousek od Brna a Brno je taky moc krásný. Takže se dá spojit příjemný s užitečným a podívat se do takhle krásnejch prostorů. Je tady taková zajímavá atmosféra. Určitě by to tady mohli lidi navštívit adoufám že i já se sem třeba za pár let přijedu zase podívat a zavzpomínám, protože tohle je pro nás hrozně velkej den. Je to tady moc hezký, jsem ráda, že zrovna na nás vyšlo takhle krásný místo.

Tak jo, já ti každopádně moc děkuju, že sis tady se mnou sedla a pokecala, jste prima parta, tak ať vám to hlavně do budoucna hraje. A díky moc.
My taky moc děkujem.

Tak jo, ahoj!

Nahráno: 2016/01/17

Místo: Vila Löw-Beer, Svitávka, Česká republika

Close
Go top