001. Holter

Ve vlnách

Holter - Ve Vlnách

Vyškovská hudební skupina HOLTER vznikla v roce 2015. Na jejím počátku stál kytarista Deady a bubeník Gablos. Basovou linku obohatil Robb a zpěvu se ujala démonická Veru. HOLTER vykazuje živé hodnoty na svém prvním EP „Spojení“, které obsahuje živé spisy všech členů kapely. Hrají Heart-rock, který jim dává svobodu.

GALERIE Z NATÁČENÍ

MSF_8844-01-mensi MSF_8919-01-mensi MSF_8930-01-mensi MSF_8946-01-mensi MSF_8956-01-mensi MSF_8974-01-mensi MSF_8975-01-mensi MSF_8983-01-mensi MSF_8985-01-mensi MSF_8996-01-mensi MSF_9024-01-mensi MSF_9039-01-mensi MSF_9048-01-mensi MSF_9049-01-mensi MSF_9053-01-mensi MSF_9055-01-mensi MSF_9079-01-mensi MSF_9084-01-mensi MSF_9099-01-mensi MSF_9101-01-mensi MSF_9116-01-mensi MSF_9121-01-mensi MSF_9126-01-mensi MSF_9128-01-mensi MSF_9133-01-mensi MSF_9142-01-mensi MSF_9155-01-mensi MSF_9167-01-mensi

AUDIO

HOLTER – VE VLNÁCH:
HOLTER – VE VLNÁCH INSTRUMENTÁLNĚ (bez zpěvu):
HOLTER – ROZHOVOR:

MSF_9015-02-mensi

bandzone
Poslechni si další pecky kapely na Bandzone profilu
www.bandzone.cz/holter

Kapela: FacebookBandzoneYoutube

HOLTER – EP „SPOJENÍ“
Holter - Spojení

VYBAVENÍ KAPELY

Kytarista:
Kytara – Maton MS500 50th anniversary
Hlava – Diezel Einstein
Box – Mesa Boogie Road King

Baskytarista:
Baskytara – Stuart Spector Design NS 5P
Hlava – SWR 750x
Box – Marshall DBS 7412
Struny – Warwick 42 300ML

Bubeník:
Bicí:
Sonor Designer Light Maple shell (Tornado Red solid)
24, 8, 10, 12, 13, 18
Snare: Pearl Reference Brass 14″x6,5″
Činely:
Hi-Hat 13″ Soultone Gospel
Crash 16″ Instanbul Alchemy
Crash 18″ Instanbul Alchemy
Crash 18″ Zildjian A-custom
China 18″ Zildjian A-custom China boy
Ride 20″ Sabian HHX
Splash 8″ Anatolian Baris
Splash 10″ Anatolian Baris
Hardware:
Sonor 5000 series
Double bass drum Pearl Eliminator
Paličky: BALBEX 5B Hikor Premium
Blány:
Tom+Floor Tom: Remo Ambassador coated + reso Sonor
Snare:  Aquarian Texture coated + reso Aquarian Bottom snare
Kick: Evans EMAD2 + reso Evans EQ3

PŘEPIS ROZHOVORU

BTM – Ondra: Právě nám dohrála kapela HOLTER se svou novou skladbou VE VLNÁCH. Já tady sedím teďka s kytarákem Deadym.
Deady: Čau Ondro!

Ondra: Čau, hned na úvod se tě zeptám: Jak to na tebe působilo, to natáčení?
Působilo to na mě velice dobře, je tady super parta, což je fajn. Je tady teda jako hodně velká kosa, tak se zahříváme všemi možnými způsoby.

Ondra: Takový ledový království trošku.
 Přesně jak říkáš, no – ledový království, ale tak nějak jsme se dostali do té provozní teploty, odehráli jsme si svoje, za to jsem rád a byla to určitě fajn zkušenost.

Ondra: Hnedka první otázka, na kterou se tě chci zeptat: Jak jste došli k názvu kapely, má to nějakej hlubší význam?
No jako to byl docela dlouhodobej proces. Člověk si řekne: „Je to jenom blbej název..“ no blbej název, ono ho to potom bude dlouhou dobu provázet. Chtěli jsme prostě něco, co by nás vystihovalo. Najednou prostě došel Robert a řekl: „Můžem se jmenovat HOLTER.“ Tak říkám: „Proč HOLTER?“ A on říkal, že je to přístroj k zaznamenání aktivit srdce, tak nám to jako zhruba vysvětlil a já říkám: „Ty vole nevím, to je takový.. Že bysme tady byli jakože nějaká farmakologická kapela to asi ne..“ A pak jsem nad tím začal přemýšlet jinak a našli jsme si prostě svůj význam, že tu hudbu, kterou děláme, kterou tvoříme, že to je náš Holter. Že nám dává najevo, že žijeme. V tomhle významu to chápeme my, tak nám to nějak sedlo.

Ondra: Jste v celku mladá kapela, co jsem vyčetl z dostupných médií.. Dali jste se dohromady mezi rokem 2014, 2015?
Jak říkáš, na přelomu roku 2014/2015, nicméně kořeny sahají asi tak na začátek roku 2014, kdy jsem chodíl já s bubeníkem Majkláčem prostě si jen tak zajamovat, protože říkám, my jsme vynikající kámoši, známe se už fůru let a nám to spolu jakš takš hrálo, nebo my jsme si to mysleli, akorát nám chyběla nějaká rytmika. Tak jsme si řekli, že je potřeba sehnat někoho na basu. Mělo to být takový nezávazný hraní víkendový. Zahráli jsme s pár lidma a nebylo to úplně vončo, neměli jsme z toho takovou radost a potom Majkláče napadl Robert, že ho zná z dřívějška. Tak jsme si byli jednou zahrát a natolik se nám to zalíbilo, že jsme si řekli, že by byla škoda v tom nepokračovat.

Ondra: Mhm, sedlo to jak.. zadek na hrnec.
Přesně takk, prdel na hrnec. Takže jsme byli vlastně tři a hledali jsme někoho na zpěv. A tak jsme si udělali takový malý výběrový řízení – malý proto, že jako tolik zpěváků tam zase nebylo a z toho vyšla vítězně Verča. Já jsem si na ni vzpomněl, že tehdy jsme před několika rokama spolu něco tvořili i když to úplně nedopadlo.. ale věděl jsem, že je šikovná a tak jsme si sedli a vlastně od té doby hrajem.

Ondra: Hodně mě baví váš styl
My jsme si to nazvali „Heart Rock“ nebo Heart-Rock (vyslovuje počeštěně) jako H-E-A-R-T- rock, s tím že prostě u Holter k tomu máme blízko a je to taková naše škatulka, kde nic není zakázaný. Můžem si to dělat naprosto po svým, nejsme svázaní nějakým očekáváním někoho, že to bude třeba jako rock, nebo metal, že to bude tvrdý. Děláme si to prostě naprosto podle sebe jak nás to baví a je už jen na lidech, jak si to přeberou.

Ondra: Koukal jsem – na Bandzone přidáváte každej týden jednu novou skladbu ofiko, což mě taky hodně baví! Mimochodem je to super – si myslím, že ty lidi, když přijdou na ten Bandzone, tak ví, že každej týden vyleze nová pecka.. Jak to máte s EPčkem?
EPčko už máme natočený, už je tomu nějakej ten pátek, teďka začátkem příštího týdne by mělo jít do lisovny. Vlastně to EPčko jsme nahrávali ve studiu ŠOPA u Stani Valáška a mělo by být venku někdy v půli ledna (2016).

Ondra: Jaktože jste kývli na to, že budete s náma natáčet?
Na to je jednoduchá odpověď: Protože se nám líbí vaše filozofie. Ten způsob, jakým to pojímáte, potože dneska vlastně není jediný médium (nebo možná je, ale já o něm nevím), který by se věnovalo začínajícím kapelám. Jsou určitý pořady na určitých stanicích, kde je možnost ukázat se jako kapela, nicméně se jedná o kapely, který už jsou nějakým způsobem zaběhnutý, maj na svým kontě už několik cédéček a jsou takříkajíc známý. Ale není tu žádný médium, kde by se mohly představit vyloženě začínající kapely, což je jakože i náš případ. Tak jsme tady tohle velice ocenili, tuhletu nabídku.

Ondra: Český texty?
Češtinu jsme zvolili proto, protože je to podle nás nejpřirozenější a nejpřímější způsob, jak se vyjádřit pro nás, jako pro Čechy. Kdybysme byli Američani, nebo Angličani, tak jako chápu. A nemáme ambice hrát v zahraničí.

Ondra: Ono je to takový, že lidi, co zpívaj anglicky, tak chcou dosáhnout takovýho rádoby světovýho zvuku, že jo..
 Jo určitě, já jim to vůbec neberu, akorát my jsme zvolili jinou cestu.

Ondra: Jaký to je mít ženu v kapele?
Složitý. Ženy jsou hodně složitý tvorové.. i když tvorové to zní jako škaredě, ale kor jako v kapele jo.. ale zároveň je to jako i obohacující.

Ondra: Co vůbec zbytek kapely?
Nikdo z nás není profesionální muzikant, jako že by se tím živil. Každej máme svoji práci, ale zas v tomhle ohledu je to fajn, že na hudbě kterou děláme nejsme existenčně závislí. Bylo by to krásný, že jo, živit se tím, co člověka baví a naplňuje, jakože to, že je muzikant, nicméně určitě bysme nechtěli sklouznout tam, že bysme šli k určitejm kompromisům, nebo že bysme dělali něco podle nečího nařízení, nebo podle nečích očekávání. Proto vlastně máme ten svůj styl, kde jsme tímhle způsobem absolutně nevázaní.

Ondra: Co scéna va Vyškově?
Scéna ve Vyškově – Vyškov je takový hudební podhoubí, ale já bych teď nerad zmiňoval konkrétní kapely, protože bych určitě nějakou zapomněl a kluci by mně potom za to pořádně vynadali. Nicméně Vyškov je tady v tomhle ohledu plodnej, je tam hodně kapel a vlastně skoro každej rok je tam nějaká nová začínající kapela a já jim samozřejmě držím moc palce, aby je to bavilo a aby se dostali co nejdál.

Ondra:  Tak jo, díky moc za rozhovor a užívejte
– Já děkuju moc tobě, čau

Nahráno: 2015/12/20

Místo: Stará Mosilana, Brno, Česká republika

Close
Go top